A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: Table

Filename: libraries/biletall_api.php

Line Number: 65

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Invalid argument supplied for foreach()

Filename: libraries/biletall_api.php

Line Number: 65

sorular ve cevaplar - bilette.net :: otobüs bileti
ARAMAYI DÜZENLE

Sorular ve Cevaplar

- bilette.net Müşteri Hizmetlerine hangi saatlerde ulaşabilirim? - Bilet fiyatlarını siz mi belirliyorsunuz?

Bilet fiyatları tamamen seferleri düzenleyen otobüs firmaları tarafından belirlenmektedir. bilette.net’in, bilet fiyatlarının belirlenmesi noktasında herhangi bir yaptırıma sahip değildir. Online işlem yaptığınız için otogar ya da yazıhanelerden 3 ila 15 TL daha ucuza bilet satın alırsınız.

- En fazla kaç adet bilet satın alabilirim?

Bilette.net‘te bir defada en fazla 5 adet bilet satın alabilirsiniz. Daha fazla sayıda bilet satın almak için, ana sayfadan tekrar bir satın alma işlemi daha gerçekleştirebilirsiniz.

- Bazı seferlerde yer olmamasına rağmen gösteriliyor. Neden?

Bilette.net‘te henüz satın alınmamış ancak rezervasyon opsiyon tarihi geçmemiş koltuklar da dolu görünür. Bu yüzden, rezervasyon opsiyon saati geçip koltuğun açığa düşme ihtimaline karşılık dolu seferler de listelenmeye devam eder.

- Biletimi nasıl teslim alacağım?

Seyahat biletinizi ilgili firmanın ofislerinden seyahatinizin hemen öncesinde kimliğinizi göstererek teslim alabilirsiniz.

- Biletimi iptal ettirmek istediğimde ne yapmam gerekir?

Biletinizi iptal ettirmek istediğinizde müşteri hizmetlerimize ulaşmanız yeterlidir. Otobüsün kalkış saatinden 24 saat öncesine kadar iptal işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekir. Bu durumda kredi kartınıza bilet tutarı iade edilir. Sefer saatinden 12 saat öncesine kadar iptal ettirmek istediğinizde ise biletiniz açığa alınır ancak para iadesi yapılmaz. Bilette.net ‘te hesabınıza bilet tutarı kadar puan yüklenir.

- bilette.net‘te kredi kartımı güvenle kullanabilir miyim?

bilette.net üzerinde yaptığınız işlemlerde kullandığınız kredi kart numaralarınız hiçbir şekilde kayıt altına alınmamaktadır. 256 bit ssl koruma sayesinde kredi kartı bilgileriniz direkt bankanıza gönderilir, işlemi banka yapar. Bilette.net ya da 3.kişiler tarafından görülmesi imkansızdır.

- Alışverişlerimde hangi kartları kullanabilirim?

bilette.net‘te sanal kart da dahil olmak üzere her türlü kredi kartını kullanabilirsiniz. Ancak sistemimiz Debit Kartların kullanımına kapalıdır. Üstelik Axess, World ve Bonus karta 4 taksit alternatifinden faydalanabilirsiniz.

- Teslim aldığım seyahat biletimi iade etmek/değiştirmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Teslim alınmış (ya da bastırılmış) biletler sistemimiz tarafından iade edilemez, değiştirilemez, açığa alınamaz. Açığa alma ya da iade işlemi sadece teslim alınmamış biletler için geçerlidir.

- Bilet satın aldım fakat seyahat etmedim. Ücretimi geri alabilir miyim?

Otobüs firmaları ile yapılan anlaşmalar gereği satın aldığınız, ancak seyahat etmediğiniz biletlerin iadesi mümkün değildir.

- Satın aldığım hizmet/sefer iptal edilirse ne olacak?

bilette.net, satış işlemi ile birlikte yolcu bilgilerini ilgili otobüs firmalarına yollar. Sefer iptal edilmesi durumunda da otobüs firması sizinle irtibata geçmek durumundadır. Böyle bir durumda yeni bilet düzenlenmesi gerekiyorsa bunu otobüs firması yapar. Şayet iade gerekiyorsa, bunu da bilette.net gerçekleştirir.

İptal ve erteleme durumlarında bilgi almak için lütfen bilette.net ile irtibata geçiniz.